Woda jest jednym z najważniejszych składników naturalnie występujących w skórze. Stanowi ona ok. 65% jej całkowitej wagi. Woda odpowiedzialna jest za prawidłowy przebieg procesów, jakie zachodzą w naszej skórze. Aby działały one prawidłowo, nawilżenie twarzy powinno być podstawą naszej codziennej pielęgnacji, ponieważ to właśnie na niej widać najwięcej oznak odwodnienia skóry.

Gdy nasza skóra na twarzy jest przesuszona, wygląda niezdrowo i staro. Staje się ona szara, matowa i łuszczy się. Gdy więc zobaczymy pierwsze oznaki tego, że naszej skórze brakuje nawilżenia, powinnyśmy jak najszybciej reagować. Co powoduje utratę nawilżenia i jak głęboko nawilżyć skórę? Warto robić to rano, czy może wieczorem?

Co powoduje utratę nawilżenia?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, że nasza skóra staje się przesuszona i brakuje jej nawilżenia. Niektóre z nich zależą od nas – przykładem mogą być różnego rodzaju używki: kawa, alkohol czy przede wszystkim papierosy. Szkodliwie dla naszej skóry działa również nadmierne wystawienie się na promieniowanie UV – czy to na słońcu, czy też w solarium. Na utratę nawilżenia wpływa także nieodpowiednia pielęgnacja skóry, na przykład nieodpowiednimi produktami, pozbawionymi składników odpowiedzialnych za nawilżenie skóry. Kolejnym czynnikiem, który często powoduje, że nasza skóra potrzebuje nawilżenia jest nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy, a przede wszystkim w wodę.

Chociaż najczęściej by osiągnąć głębokie nawilżenie wystarczy zmiana nawyków bądź przerzucenie się na inne kosmetyki, to jednak czasem problemy suchą skórą wynikają z czynników niezależnych od nas. Warto pamiętać o tym, że niektóre z nas mogą mieć predyspozycje do przesuszającej się skóry. Kolejną przyczyną utraty nawilżenia są zanieczyszczenia środowiska i atmosfery – przebywanie w smogu czy pośród samochodowych spalin nie wróży dla naszej skóry nic dobrego. Te z nas, które narażone są na długotrwały lub intensywny stres, także mogą narzekać na skórę potrzebującą nawilżenia. Jak sobie z nią poradzić? 

Nawilżanie w dzień

Nawilżenie skóry w dzień wygląda zupełnie inaczej, niż to na noc. Chociaż głębokie nawilżenie skóry powinnyśmy zostawić na noc, w dzień nie możemy całkowicie zrezygnować z intensywnego nawilżenia naszej twarzy. Dlaczego jednak nawilżanie w dzień jest inne? Ponieważ pielęgnacja rano skupia się bardziej na ochronie naszej skóry, np. przed promieniowaniem UV. Poza tym, większość z nas nakłada na siebie kosmetyki kolorowe, które często nie współgrają z kosmetykami, które stosować powinnyśmy na noc. Pielęgnacja skóry w dzień powinno dawać jej optymalne nawilżenie i chronić ją przed szkodliwymi czynnikami. Dlatego rano powinnyśmy nawilżać twarz kremem, który posiada ochronny filtr, a jednocześnie sprawdzi się jako baza pod makijaż. Warto też zadbać o to, aby krem ten wchłaniał się stosunkowo szybko, dzięki czemu błyskawicznie będziemy gotowe do podjęcia się naszych codziennych wyzwań. 

Nawilżanie w nocy

Nawilżenie skóry w nocy jest zupełnie inne niż to na dzień. Różnicę widać nawet w produktach – te przeznaczone na dzień są o zdecydowanie lżejszej, płynnej konsystencji, za to te na noc są dużo gęstsze, a na skórze zostają dłużej. Wynika to z tego, że są bardziej skoncentrowane, jednak dzięki temu zapewniają one naszej skórze głębokie nawilżenie i regeneracje. Kremy na noc zawierają w sobie wiele olejków, które mogłyby nie sprawdzić się w ciągu dnia, szczególnie przy zetknięciu z podkładem. Produkty na noc, które dogłębnie mają nawilżyć naszą twarz, często występują także w formie masek, które są niepraktyczne w ciągu dnia. Nocne nawilżenie jest jednak niezwykle ważnym etapem, gdyż o to pomaga się naszej skórze zregenerować po całym dniu.

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Głębokie nawilżenie skóry – lepiej stosować preparaty na dzień czy na noc?

  1. Ja nawilżam chyba przez bb i cc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *