Mężczyźni rzadko kiedy zaprzątają sobie głowę dbaniem o każdy detal swojej kreacji. Przyjęło się, że głowienie się nad odpowiednimi dodatkami, połączeniami kolorów i krojami to domena kobiet, a panowie wolą raczej zarzucić na siebie pierwszą rzecz ze swojej szafy, jaka akurat wpadnie im w oko. Powinniśmy jednak nieco bardziej przykładać się do naszych odzieżowych wyborów – szczególnie, jeśli chcemy wyglądać elegancko i szykownie. Dobranie krawata pod kolor i krój koszuli to zadanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Co trzeba wiedzieć, aby zrobić to, jak należy?

Jak dobrać krawat, by wyglądać dobrze?

Umiejętność odpowiedniego dobrania akcesoriów do swojej wieczorowej kreacji odróżni prawdziwego gentlemana od kogoś, kto po prostu włożył na siebie garnitur. Diabeł tkwi w szczegółach i to one decydują o spięciu naszej stylizacji w spójną całość. Ważny jest nie tylko odpowiedni krój i dopasowanie elementów odzieży do naszej sylwetki, ale również granie teksturami i kolorami.

Z pewnością prawie każdy mężczyzna chociaż raz w życiu skusił się na sprawdzoną, najbezpieczniejsza opcję – czarny ganitur, biała koszula, czarny krawat. To zestaw, w którym ciężko nie wyglądać dobrze: czerń wyszczupla, doskonale komponuje się z bielą, nie wymaga od nas zastanawiania się nad komplementarnymi kolorami czy parowaniem garnituru w kratę z kolorową koszulą. Połączenie to było, jest i będzie podstawą formalnego stroju męskiego. Jest to jednak opcja tak popularna, że decydując się na nią skazujemy się na utonięcie w tłumie mężczyzn ubranych dokładnie tak samo. Czy nie lepiej spróbować czegoś nowego, eksperymentować ze swoim stylem i zdecydować się na odważniejsza, wyróżniająca się na tle innych stylizację? Fakt, wymaga to większego wysiłku, ale wynagradza nas pełnymi podziwu i uznania spojrzeniami innych gości na imprezie. Jak dobrać krawat do garnituru i koszuli tak, by nie pogubić się w lawinie tekstur, wzorów i kolorów?

Koszula do krawata, krawat do koszuli – jakie pary wyglądają najlepiej?

Z białą koszulą sparować można praktycznie każdy rodzaj krawatu. Tutaj ogranicza nas jedynie kolor naszego garnituru – jeśli nie decydujemy się na czerń, to krawat nie powinien być w tym samym kolorze, co marynarka i spodnie. Oprócz tego możemy naprawdę zaszaleć: czerwienie i błękity, pasy i prążki, motyw paisley, grochy, geometryczny wzór, odważny kwiatowy print. Wybór jest tutaj całkowicie zależny od nas – biała koszula do krawata dopasuje się wręcz samoistnie. Schodki zaczynają się pojawiać w przypadku innych barw. Przyjmuje się, że kolor krawata musi być co najmniej o ton ciemniejszy, niż kolor koszuli. Jeśli więc decydujemy się na założenie koszuli niebieskiej, to powinniśmy zaczynać od nieco ciemniejszych granatów. Nie decydujmy się jednak na czerń – nie będzie dobrze wyglądała na tle jasnoniebieskiej koszuli.

Tutaj warto jednak postawić na choćby delikatny wzór. Dobrze z błękitem sprawdzi się również pomarańcz lub bordo, zarówno odbijające w czerwień jak i w fiolet. A jak dobrać krawat do koszuli różowej, coraz częściej wybieranej przez modnych mężczyzn? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się fiolet i błękit. Czarne koszule to również ciekawa opcja dla fanów klasycznej elegancji – sparowane z czarnym krawatem tworzą spójną, jednolitą kreację. Czerwony krawat do czarnej koszuli również będzie ciekawym, przyciągającym oko połączeniem.

Pozostaje nam kwestia koszul we wzory: najczęściej panowie decydują się na cienkie bądź szersze pasy. Wydawałoby się, że tutaj naszą jedyną opcją jest skontrastowanie jej z jednolitym, klasycznym krawatem – nie musimy jednak ograniczać się jedynie do tej opcji. Równie dobrze będzie wyglądał krawat z pasującym wzorem, wyróżniający się jednak rozmiarem: do koszuli w cienkie paski dobierzmy krawat w grubsze pasy i vice versa. Koszula w szerokie pasy będzie wyglądała niezwykle szykownie z krawatem w mniejszy, bardziej intrygujący wzór, choćby paisley. 

Pamiętaj! Najlepsze dodatki męskie jak muszki i krawaty znajdziesz na Dobrze Dodane!

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Jak fachowo dobrać krawat do koszuli?

  1. Ja zawsze dopiero pod marynarkę

  2. Krawaty lepiej się prezentują napewno od muszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *