Buty i akcesoria marek premium w prosty sposób dopełniają eleganckie oraz casualowe stylizacje, nadając im odpowiedniego charakteru. Ty z kolei zyskujesz takie elementy garderoby, które za sprawą dobrej jakości będą służyły Ci dłużej. Aby móc się cieszyć nimi przez lata, warto je również w odpowiedni sposób pielęgnować, odświeżać i chronić przed uszkodzeniami. Zastanawiasz się, w jaki sposób odbywa się pielęgnacja skórzanych butów lub torebek w okresie jesiennym, gdy te są szczególnie narażone na wilgoć i deszcz? Poniżej znajdziesz kilka porad, które pozwolą Ci dłużej zachować ulubione produkty w odpowiednim stanie.

Suszenie butów i akcesoriów premium

Jesienią zarówno buty, odzież, jak i akcesoria są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Chłód, deszcz i wiatr sprawiają, że produkty (również marek premium, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów) zostają wystawione na solidną próbę. W przypadku, gdy złapie Cię ulewny deszcz, a buty lub akcesoria widocznie się zamoczą, pamiętaj, aby wysuszyć je w odpowiedni sposób. Unikaj bezpośredniego suszenia na słońcu czy zostawiania ich do wyschnięcia na kaloryferze. Taki zabieg może je tylko zniszczyć lub negatywnie wpłynąć na trwałość. Zamiast tego pozwól im wyschnąć naturalnie w zacienionym i przewiewnym miejscu. Możesz do butów włożyć specjalistyczne prawidła, aby ich kształt nie uległ deformacji.

1_1.png

Pielęgnacja butów skórzanych

Jeśli jednak chcesz móc się nimi cieszyć znacznie dłużej, pamiętaj o tym, że systematyczna pielęgnacja butów to podstawa. Po powrocie do domu i przed włożeniem ich do szafy zadbaj o to, aby były utrzymane w czystości. W przypadku, gdy zauważysz zaschnięte błoto, delikatnie je wyczesz, a następnie wyczyść obuwie z pomocą wilgotnej ściereczki lub szczoteczki w delikatnym włosiem. Nie stosuj dodatkowych detergentów – mogą zniszczyć fakturę skóry lub ją odbarwić. Jeśli na butach lub torebce pojawią się trudne do wyczyszczenia plamy, użyj w tym celu specjalistycznych środków do czyszczenia butów skórzanych. Do zamszu lub nubuku możesz użyć środków takich jak Timberland pianka czyszcząca Renewbuck czy Symbiosis pianka Cleaning Foam.

Impregnacja butów i torebek

Aby cieszyć się dobrym wyglądem zarówno butów, jak i torebek, warto oprócz odpowiedniej pielęgnacji zadbać również o impregnację. Jest to niezbędne nie tylko po kolejnym czyszczeniu ulubionych produktów premium, ale też przed pierwszym użyciem. W sklepach stacjonarnych i online dostępnych jest wiele preparatów do impregnacji, np. Timberland impregnat balm proofer NA/EU. Ich zadaniem jest stworzenie specjalnej warstwy ochronnej na produkcie, aby dzięki temu w prosty sposób uchronić go przed powstawaniem zabrudzeń, przyciąganiem kurzu czy nawet przed wilgocią. Zatem szczególnie jesienią warto o tym kroku pamiętać, powtarzając go regularnie co jakiś czas – przed pierwszym użyciem, w trakcie użytkowania, po czyszczeniu oraz po sezonie, chowając buty czy torebki do szafy.

3.png

Konserwacja butów skórzanych i odpowiednie przechowywanie

Jednak sama pielęgnacja obuwia oraz jego impregnacja nie wystarczą, aby móc się dłużej cieszyć produktami premium. Należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji skórzanej garderoby. Zastanawiasz się, w jaki sposób można tego dokonać? Przed nałożeniem impregnatu wykorzystaj dostępne środki do pielęgnacji obuwia, takie jak specjalistyczne woski czy pasty do skóry naturalnej. Sprawdź propozycje marki Timberland i zobacz wosk waximum przeznaczony do nabłyszczania oraz ochrony obuwia z gładkiej, woskowanej i olejowanej skóry. Do skór gładkich i natłuszczanych warto zastosować również pastę Symbiosis mink Oli, która zapobiegnie pękaniu i namakaniu skórzanych butów czy torebek.

Ostatnim etapem pielęgnacji akcesoriów i butów premium zarówno po sezonie jesienno-zimowym, jak i letnim, jest ich odpowiednie przechowywanie. Oczywiście najpierw należy je wyczyścić i zaimpregnować. Następnie przygotować specjalne woreczki antypyłowe lub oryginalne pudełka na buty. Ten krok sprawi, że zarówno buty, jak i torebki nie będą narażone na kontakt ze źródłem światła (dzięki czemu ich kolor pozostanie taki, jaki był pierwotnie), a także na kurz. Dodatkowo przechowywanie ich w pudełkach zadba o to, aby kształt ulubionych produktów pozostał niezmieniony.

Jeśli rozglądasz się za środkami do pielęgnacji obuwia lub pragniesz zaprosić do swojej kolekcji torebki marek premium albo buty z logo dobrze znanej marki, sprawdź asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych Symbiosis lub sklepie online, skąd zamówienia od 150 zł dostarczane są gratis.

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Jak pielęgnować buty i akcesoria premium w okresie jesiennym

  1. Ja zawsze czyszczę zaraz po przyjściu do domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *