W każdym ogrodzie znajdzie się miejsce, które chcemy z jakiegoś powodu przyciemnić. Okazuje się jednak, że nie zawsze wiemy, po jaką osłonę sięgnąć, by była skuteczną barierą przed silnym słońcem. Z pomocą przychodzą parasole ogrodowe XL, których bogata oferta zachęca do wyboru konkretnego modelu pod indywidualne preferencje. Dlaczego warto kupić parasol ogrodowy duży i które z nich mają wysoką jakość?

Parasol ogrodowy pełni na naszym terenie podwójną rolę. Z jednej strony jest praktycznym akcesorium, które zacienia określoną strefę umożliwiając wygodny wypoczynek, z drugiej dekoruje, sprawiając, że każdy zwraca uwagę właśnie na tę sekcję działki.

Duży parasol ogrodowy umożliwi wypoczynek w konkretnym miejscu kilku osobom, niezależnie od tego, czy wspólnie biesiadujecie, czy opalacie się na leżakach. Który z parasoli wybrać, by nacieszyć się słońcem w dokładnie takiej ilości, jaką lubimy?

Parasol ogrodowy duży do zadań specjalnych – co musisz wiedzieć?

W ofercie najbardziej wytrzymałych parasoli ogrodowych dużych znajdziesz modele dedykowane tak strefom rekreacyjnym, jak i tarasowym. Wystarczy wybrać model z wysięgnikiem i odpowiednio zabezpieczyć podstawę obciążeniem, a parasol będzie spełniał funkcję osłony w całym okresie letnim.

Wytrzymałość parasola ogrodowego opisuje kilka cech wykonania. Przede wszystkim będzie to mocnej jakości poszycie z poliestru o gramaturze 180 g/m² będącego materiałem odpornym na promieniowanie UV. Parasol ogrodowy powinien mieć także wysoką wodoodporność np. 6.000-10.000mm, a przede wszystkim płynną regulację nachylenia. Rozkładanie na korbkę jest zwykle standardem przy tego typu produktach, a całkowita średnica parasola może wynosić około 300 cm.

Dobrej jakości parasol ogrodowy duży będzie miał także odpowiednio solidną konstrukcję stelaża. Tutaj na uwagę zasługuje stalowy słupek boczny o odpowiednio dużej wysokości.

Jeśli zastanawiasz się, na który z parasoli ogrodowych postawić to koniecznie pomyśl o zachowaniu wszystkich opisanych parametrów.

Parasole ogrodowe duże – to też warto wiedzieć

Aby parasol ogrodowy mógł spełnić swoje zadanie warto nie tylko wybrać odpowiednio wytrzymały produkt, ale przede wszystkim dobrze przemyśleć jego instalację. Parasol ogrodowy warto udostępnić w strefie wypoczynkowej np. nieopodal basenu lub leżaków, czy gdzieś nieopodal miejsca, w którym bawią się dzieci. Dzięki temu będzie można spokojnie przebywać w tych częściach ogrodu, a co ważne rozłożyć parasol na wypadek intensywnych upałów i silnego nasłonecznienia działki.

W jaki sposób obciążyć duży parasol ogrodowy i można było korzystać z niego w bezpieczny sposób? Najlepiej wykorzystać do tego duże płyty betonowe, którymi obłożymy parasol z czterech stron podstawy. Solidne płyty utrzymają parasol w określonym miejscu nawet podczas silnych wiatrów.

Parasol ogrodowy jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia Twojego ogrodu. Postaw na wytrzymałe akcesorium i wypoczywaj przy takiej ilości słońca, jaką lubisz.

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Jakie parasole ogrodowe najwyższej jakości?

  1. dobra opcja na lato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *