Właściwości kamieni naturalnych, ich moce, wsparcie i pozytywny wpływ to coś, co towarzyszy ludzkości od wieków. Niektóre kamienie szlachetne mają pomagać wyzdrowieć, inne dodać odwagi, odporności fizycznej czy psychicznej. Część z nich ma pomóc otworzyć się na postrzeganie pozazmysłowe. Nie inaczej jest w przypadku kamienia jakim jest jaspis. Od momentu znalezienia pierwszych okazów jasne było, że jaspis ma w sobie to coś i w szybkim tempie cała rodzina ze zwykłych otoczaków urosła do rangi specjalnych. Czym wyróżnia się ten niepozorny kamień na tle innych.

Jaspis – kolory i rodzaje tego kamienia

Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis i oznacza po prostu „cętkowany kamień”. To skała osadowa spotykana na całym świecie, jednak w zależności od wtrąceń i proporcji minerałów charakteryzuje się różnymi barwami i szlakami wtrąceń. Rolę domieszek odpowiedzialnych za kolorystykę pełnią zazwyczaj żelazo i mangan. Właśnie wtrącenia powodują, że jaspis jest nieprzezroczysty i przez to różni się od innych kamieni, np. chalcedonu.

Jaspis przyjmuje naprawdę szeroki wachlarz barw (jaspis żółty, jaspis czerwony, jaspis brązowy, jaspis zielony), ale nazwę i rodzaj często też przyjmuje od cech charakterystycznych wtrąceń (jaspis dalmatyńczyk, jaspis makowy, jaspis krajobrazowy/pejzażowy, jaspis pasiasty, silex).

Jakie właściwości przypisuje się jaspisowi?

Jaspis to kamień typowo ochronny, ale przez pełną barwnych smug powierzchnię przypisuje mu się więcej właściwości:

  • pochłania negatywne energie i przekształca je na pozytywną energię. Noszony bezpośrednio na skórze oczyszcza aurę człowieka,
  • pomaga zachować harmonię wewnętrzną i pozostać w równowadze,
  • dodaje energii w codziennych sprawach, pomaga zachować spokój ducha i ułatwia koncentrację,
  • to kamień, któremu przypisuje się właściwości ochronne i wpływ na wytrzymałość fizyczną, przez co już w dawnych czasach nosili go żołnierze.

Ze względu na skład kamieni, jaspis może mieć dodatkowe właściwości związane z domieszkami minerałów, jak na przykład jaspis cesarski – zwany matką wszystkich kamieni.

Biżuteria z jaspisem – dla kogo będzie idealna?

Jaspis to idealny prezent dla tych, których zdolności organizacyjne i nadmiar pracy przytłaczają. Kamień ten nazywany jest również kamieniem wspierającym przez to, że doskonale równoważy pracę i życie osoby, która go nosi. Naszyjnik z jaspisami pomoże pokonać własne słabości i rozproszy negatywną energię związaną ze stresem. W zależności od potrzeb i gustu warto zerknąć do sklepu jubilerskiego Kulka, gdzie znajdziemy wiele rodzajów i biżuterii z jaspisem, ale też innymi rodzajami kamieni, które przepełniają magiczne siły.

Do jakiego znaku zodiaku pasuje biżuteria z jaspisem?

Ozdoby z tego minerału są od najdawniejszych czasów stosowane przez ludzi spod znaku Barana, Wagi i Strzelca. Noszącemu jaspis ma pomóc pokonywać własne słabości, wyciszyć się i wypełnić jego otoczenie pozytywnymi wibracjami.

Właściwości jaspisu – podsumowanie

Ze względu na to, że jaspis pochodzi z dna pradawnych mórz wierzy się, że jaspis oczyszcza aurę człowieka niczym morska fala, uspokaja noszącego i pozwala zachować mu trzeźwy osąd. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszym pędzącym świecie jaspis jest tak pożądany przez wielu z nas. Jeśli także szukasz swojego kawałku jaspisu, który pomoże Ci się wyciszyć, koniecznie sprawdź ofertę Kulki, by znaleźć idealny kamień, który wniesie do Twojego życia głęboki spokój.

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Jaspis – właściwości biżuterii z tego niezwykłego kamienia

  1. nie znałam takiego kamienia a faktycznie przepiękny

  2. pasuje do delikatnych sukienek idealnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *